Низька швидкість інтернету по WiFi: що робити?

 

Сьогодні практично не існує людей, які постійно не користувалися б інтернетом. Через Мережу люди спілкуються, грають і отримують багато корисної інформації. Тому стає дуже прикро, коли без видимих на те причин інтернет-з’єднання починає працювати дуже повільно.

 

У цьому випадку будь-яка людина починає панікувати. Однак далеко не всі знають, що існує безліч варіантів, які допоможуть вирішити проблему занадто низькою передачі даних. У першу чергу варто з’ясувати, чому падає швидкість інтернету через WiFi.

 

Причини

 

Вплинути на швидкість з’єднання може цілий ряд несправностей. В першу чергу необхідно перевірити, щоб комп’ютер або ноутбук знаходився в безпосередній близькості до самого маршрутизатора. Також іноді низька швидкість інтернету по WiFi пояснюється надто низькою пропускною здатністю роутера. А часто буває і так, що мережею користуються одночасно кілька людей, кожен зі свого комп’ютера. У цьому разі обсяг трафіку занадто сильно збільшується, і відповідно, швидкість передачі даних помітно падає. Крім цього, такі проблеми можуть бути пов’язані і з роботою самого маршрутизатора. Далеко не всі уточнюють, якою WiFi-роутер краще для дому, перед його покупкою. Це велика помилка, так як від якості приладу буде залежати багато чого. Найкращими моделями вважаються D-Link, TP-Link і Toto Link.

 

Режим WMM

 

Як правило, забезпечення якісного сервісу при використанні бездротової мережі називають пріоритезації трафіку. Якщо говорити коротше, то можна замінити це слово абревіатурою WMM. Для того щоб вирішити проблему низької швидкості інтернету по WiFi, досить просто включити цю опцію. Для цього необхідно зайти в параметри радіомодуля і підключити в ньому відповідний стандарт.

 

Потужність Wi-Fi-сигналу

 

Цілком можливо, що потужності передавача маршрутизатора просто не вистачає для того, щоб забезпечити якісний і тривалий з’єднання. Справа в тому, що ці параметри залежать від того, наскільки близько до роутера розташований комп’ютер або ноутбук. Відповідно, якщо наблизитися до маршрутизатора, то потужність передавачів повинна зрости. Проте в цьому випадку є ймовірність, що проблема низької швидкості інтернету по WiFi не вирішиться. З іншого боку, наближатися до маршрутизатора сильніше, ніж на півтора метра, також не рекомендується. У цьому випадку буде відбуватися зворотний ефект. Тому рекомендується поекспериментувати, переміщаючись по квартирі.

 

Перепрошивка роутера

 

У деяких ситуаціях цей спосіб дійсно допомагає прискорити інтернет-з’єднання. Справа в тому, що мікропрограми, які встановлюються на пристрої в заводських умовах, дуже часто мають низку помилок або зовсім є сирими. Наприклад, на маршрутизаторах «Асус» неодноразово зустрічалися подібні проблеми. Не варто лякатися самого процесу перепрошивки роутера, так як з цим впоратися досить легко. На більшості моделей вже існує функція, що дозволяє проводити автоматичне оновлення. Однак краще виконати цю операцію вручну. Для цього достатньо зайти на сайт виробника і завантажити відповідні файли з мікропрограмою. Після цього необхідно перейти в панель керування самим маршрутизатором і знайти вкладку, в якій буде говоритися що-небудь про оновлення. В цьому випадку достатньо вказати шлях до файлу і зробити нехитру маніпуляцію перевстановлення програми.

 

Або ж оновлення драйверів

 

Справа в тому, що в деяких випадках програмне забезпечення самого роутера може правильно не розпізнаватися операційною системою комп’ютера. Для того щоб виправити цю помилку, досить відкрити диспетчер пристроїв на портативному комп’ютері і знайти вкладку «Мережеві адаптери». У списку необхідно відшукати маршрутизатор і натиснути на нього правою клавішею миші. Після цього достатньо натиснути кнопку «Оновити» і почекати кілька хвилин, поки драйвери не оновляться.

 

Також варто враховувати, що маршрутизатор може просто вийти з ладу. Як правило, через 5-6 років використання роутера він починає працювати набагато гірше. На щастя, нові прилади коштують не так дорого, тому заміну можна швидко знайти.

 

08 Березня 2018   Цікаво